LYNX Night Sky

Neohodnoceno
2 490 Kč
Prodáno

Netradiční dřevěné hodinky, jejichž ciferník je tvořen částečně epoxidovou pryskyřicí. Hodinky jsou ručně vyrobeny ze světlého habrového dřeva ve střední velikosti s vnějším průměrem ciferníku 38 mm. Ciferník při kombinaci tmavého dřeva, zlaté a průhledné epoxidové pryskyřice vytváří vzhled připomínající noční oblohu. Hodinky jsou doplněny o černý kožený řemínek a tenké světle béžové ručičky bez vteřinové ručičky. 

info_níže2

karta5

Rozměry: 38 x 48 x 11 mm 

Materiál: Habr

Strojek: QUARTZ

Sklíčko: Minerální

Řemínek: Pravá kůže

Povrchová úprava: Tungový olej, karnaubský vosk

Balení: hodinky, papírová krabička, vosk pro údržbu, kartička originality

Záruka: 2 roky

Doprava: ZDARMA

 

VÝROBA

Hodinky jsou vyrobeny poctivou ruční prací, při výrobě nepoužívám žádné CNC frézy a jiné počítačem vedené nástroje k vyřezávání dřeva. Výroba probíhá především za pomocí soustruhu na dřevo, lupínkové pily a malé modelářské brusky. Tělo hodinek, ciferník i záda jsou tedy vyrobeno 100 % ruční prací. Vzory, motivy a návrhy ciferníku a zad hodinek jsou vypalovány pomocí malé laserové vypalovačky. 

 vyroba_black

 

Úplné informace k výrobě naleznete v sekci VÝROBA.

 

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Všechny dřevěné části hodinek jsou napuštěny tungovým olejem, který je zředěn pomerančovým olejem. Tungový i pomerančový olej jsou 100% přírodní produkty. Tungový olej se získává z ořechů čínského stromu Aleurites fordii. Díky svým jedinečným vlastnostem a dokonalé ochraně dřeva je tento olej známý pod pojmem "dřevěný olej". Olej proniká velmi hluboko do struktury dřeva a po zaschnutí zcela vytvrdne (na rozdíl od lněného oleje, který nikdy zcela nevytvrdne). Olej zvýrazní kresbu dřeva, díky němu je dřevo výrazněji odolnější vůči opotřebení a dobře odpuzuje vodu. Pomerančový olej je získáván ze slupek pomerančů a je nejsilnějším přírodním ředidlem. 

Povrch hodinek je dále ošetřován karnaubským voskem. Karnaubský vosk je nejtvrdším přírodním voskem na světě, znám především svojí schopností vytvářet lesklý povrch. Hojně se využívá v potravinářství, kosmetice či automobilovém průmyslu.

Oleje i vosky používané pro povrchovou úpravu hodinek jsou 100% zdravotně nezávadné a přírodní.

 

VODOTĚSNOST

Hodinky nejsou vodotěsné. Dřevo samo o sobě být ani vodotěsné nemůže. Dřevo je materiál hygroskopický (pohlcuje a zadržuje vzdušnou vlhkost). Proto je tělo hodinek ošetřováno výše zmiňovanými oleji a vosky. S hodinkami se nemusíte bát mytí rukou či menšího deště, avšak sprchování či plavání s hodinkami rozhodně nedoporučuji.

 

ÚDRŽBA HODINEK

V závislosti na frekvenci používání je vhodné hodinky jednou za čas ošetřit výše zmiňovaným karnaubským voskem, který je součástí balení. K ošetření vám postačí papírový kapesník nebo kousek látky. Krouživými pohyby naberte malé množství vosku z krabičky a potřete jím povrch hodinek. Chvíli nechce vosk působit a poté jemně setřete přebytečné množství.

Hodinky se obejdou i bez údržby, avšak pokud chcete zvýšit životnost hodinek, zachovat kvalitní a stále hezký povrch dřeva či zvýšit odolnost hodinek vůči vlhkosti, je několika minutová péče jednou za čas nezbytná.

 

 

SERVIS

Pro všechny svoje výrobky zajišťuji servis, viz SERVIS.

 

 

REKLAMACE

Něco se pokazilo? Hodinky se nelíbí? Nebo je jiný problém? Kontaktujte mě a určitě nalezneme společné řešení, více informací v sekci REKLAMACE.