SCELETUS Automatic "Vytvořte si svoje"

Model hodinek Sceletus jsou ojedinělým spojením celodřevěné konstrukce a tzv. skeletonového automatického strojku. Skeletonové strojky se vyznačují tím, že je jejich konstrukce odhalena přímo v číselníku hodinek, je tak dobře vidět mechanismus chodu hodinek. Ve zpracování těchto hodinek se odráží moje několikaleté zkušenosti s výrobou dřevěných hodinek a dlouhodobý vývoj a vylepšení vyplývající z testování hodinek. Stejně jako u ostatních modelů, i tady je celkový vzhled hodinek je zcela na Vás a já se pokusím vytvořit hodinky přesně takové, jaké si vysníte. Hodinky jsou určeny především pro náročné zákazníky, milovníky dřeva, sběratele hodinek, hledající jedinečnost, originalitu, osobitost a produkt, který se nestydím přirovnat k uměleckému dílu. Navzdory tomu, že použití automatických strojků vyžaduje již extrémní nároky na přesnost, hodinky jsou jako vždy vyrobeny ručně. 

Automatický strojek je hodinový strojek, jehož chod nezajišťuje baterka. Jedná se o mechanický strojek, jehož nátah je zajištěn pohybem Vaší ruky, případně natočením korunky hodinek. Na zadní straně strojku je malé "kyvadlo", tzv. rotor, díky kterému dochází k natahování strojku během pohybu ruky při běžném nošení. Pro tento typ hodinek používám strojky japonského výrobce Miyota cal. 8N24 ve stříbrné nebo zlaté barvě. 

Zvýšenou odolnost vůči vodě zajišťuje zajišťuje důmyslná konstrukce a série těsnění. Hodinky však nejsou vodotěsné, nicméně nemusíte mít žádný strach je nosit v dešti, mýt si ruce nebo umývat nádobí. Zadní strana hodinek je konstruována tak, aby byl mechanismus nátahu viditelný. Krytí průzoru zajišťuje 1,5 mm silné minerální, případně safírové sklo.

 

 

Dřevěný řemínek
Velikost
Sklíčka hodinek
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Zvolte variantu
8 680 Kč 8 680 Kč 10 180 Kč 10 180 Kč 7 690 Kč 7 690 Kč 9 190 Kč 9 190 Kč od 7 690 Kč
Kategorie: E-shop

 Mým cílem není do světa chrlit tisíce hodinek. Upřednostňuji individuální přístup, komunikaci se zákazníkem a výrobu hodinek přesně podle jeho požadavků a přání. 

 

Rozměry: 

Dámské: 38 x 48 x 11 mm

Pánské: 42 x 52 x 11 mm 

Materiál: Dřevo dle vašeho výběru

Strojek: Automatický: Miyota cal. 8N24

Sklíčko: Minerální nebo safírové

Řemínek: Pravá kůže, popř. dřevo

Povrchová úprava: Tungový olej, karnaubský vosk

Balení: hodinky, papírová krabička, vosk pro údržbu, informační letáček, kartička s výrobním číslem, průvodní dopis

Záruka: 2 roky

Doba výroby: do 6 týdnů

Doprava: ZDARMA

 

JAK VZNIKÁ VZHLED HODINEK? 

Kouzlo spočívá v tom, že si každý z Vás může nechat vyrobit hodinky přesně podle vlastního přání. Po zakoupení hodinek Vás co nejdříve kontaktuji. Během komunikace se mnou si vyberete z jakého dřeva byste hodinky chtěli, vyberete si barvu koženého řemínku a řeknete mi Vaši představu vzhledu ciferníku a zad hodinek (římské číslice, arabské číslice, jména dětí, důležitá data, oblíbený sportovní klub), zkrátka cokoliv, na co si vzpomenete. Na základě Vašeho přání vytvořím návrhy ciferníku i zad hodinek. Tyto návrhy dále můžete upravovat, až se dostaneme přesně na to, co chcete na hodinkách mít. Poté zbývá vybrat vzhled ručiček a jejich barvu a máte hotovo. 

Já si vše zapíšu, návrhy uschovám a během několika týdnů máte Vaše unikátní ručně vyráběné hodinky doma. Váš vysněný design společně s poctivou ruční prací je kombinací, která zaručuje naprostou jedinečnost každého vyrobeného kusu.

 

VÝROBA

Hodinky jsou vyrobeny ručně pouze na nástrojích vedených rukama bez použití CNC frézy a jiných počítačem řízených nástrojů. Tento způsob výroby je ve světě dřevěných hodinek velkou vzácností a odlišuje mě od drtivé většiny výrobců dřevěných hodinek napříč celým světem. Výroba probíhá především za pomocí soustruhu na dřevo, lupínkové pily a malé modelářské brusky. Tělo hodinek, ciferník i záda jsou tedy vyrobeno 100 % ruční prací. Vzory, motivy a návrhy ciferníku a zad hodinek jsou vypalovány pomocí malé laserové vypalovačky. 

Úplné informace k výrobě naleznete v sekci VÝROBA.

 

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Všechny dřevěné části hodinek jsou napuštěny tungovým olejem, který je zředěn pomerančovým olejem. Tungový i pomerančový olej jsou 100% přírodní produkty. Tungový olej se získává z ořechů čínského stromu Aleurites fordii. Díky svým jedinečným vlastnostem a dokonalé ochraně dřeva je tento olej známý pod pojmem "dřevěný olej". Olej proniká velmi hluboko do struktury dřeva a po zaschnutí zcela vytvrdne (na rozdíl od lněného oleje, který nikdy zcela nevytvrdne). Olej zvýrazní kresbu dřeva, díky němu je dřevo výrazněji odolnější vůči opotřebení a dobře o díky tomu dokáže proniknout do hlubších vrstev dřeva. 

Povrch hodinek je dále ošetřován karnaubským voskem. Karnaubský vosk je nejtvrdším přírodním voskem na světě, znám především svojí schopností vytvářet lesklý povrch. Hojně se využívá v potravinářství, kosmetice či automobilovém průmyslu. Vosk vytváří další bariéru, která ještě více dřevo hodinek chrání před vodou, špínou a mechanickým poškozením. 

Oleje i vosky používané pro povrchovou úpravu hodinek jsou 100% zdravotně nezávadné a přírodní.

 

VODOTĚSNOST

Hodinky nejsou vodotěsné. Dřevo samo o sobě být ani vodotěsné nemůže. Dřevo je materiál tzv. hygroskopický (pohlcuje a zadržuje vzdušnou vlhkost). K vyšší odolnosti vůči vodě a vlhkosti je tělo hodinek ošetřováno výše zmiňovanými oleji a vosky. S hodinkami se nemusíte bát mytí rukou či menšího deště, avšak sprchování či plavání s hodinkami rozhodně nedoporučuji.

Proč nevyrábím vodotěsné dřevěné hodinky?

Dlouhodobější vystavování vodě a vysoké vlhkosti téměř všech druhů dřevin vede k degradaci tohoto materiálu. Z tohoto důvodu je prakticky nesmysl snažit se vytvořit dřevěné hodinky vodotěsné, neboť i v případě dokonalé vodotěsnosti strojku dojde při například pravidelném sprchování s hodinkami k poškození nebo zničení dřeva a znehodnocení hodinek jako takových. Proto mi přijde zbytečné snažit se o vodotěsnost celých hodinek, místo toho se snažím kombinací vosků, olejů co nejlépe chránit dřevo jako materiál, ze kterého jsou hodinky vyrobeny. Jak už jsem však psal výše, hodinky bezproblémově zvládají bez jakékoliv degradace například mytí rukou, nádobí nebo kapky deště, který Vás zrovna zastihne nepřipravené bez deštníku :)

 

ÚDRŽBA HODINEK

V závislosti na frekvenci používání je vhodné hodinky jednou za čas ošetřit výše zmiňovaným karnaubským voskem, který je součástí balení. K ošetření vám postačí papírový kapesník nebo kousek látky nebo z vlastních zkušeností nejlépe pouhý prst. Krouživými pohyby naberte malé množství vosku z krabičky a potřete jím povrch hodinek. 

Hodinky se obejdou i bez údržby, avšak pokud chcete zvýšit životnost hodinek, zachovat kvalitní a stále hezký povrch dřeva či zvýšit odolnost hodinek vůči vlhkosti, je několika minutová péče jednou za čas nezbytná.

 

SERVIS

Pro všechny svoje výrobky zajišťuji servis, viz SERVIS.

 

REKLAMACE

Něco se pokazilo? Hodinky se nelíbí? Nebo je jiný problém? Kontaktujte mě a určitě nalezneme společné řešení, více informací v sekci REKLAMACE.

 

 

Zpět do obchodu