TESTUDO "Vytvořte si svoje"

Nejnovějším modelem je Testudo, který moji tvorbu posouvá zase o kousek dále. Je to první model, který má úchyty řemínky zakřivené směrem dolů k ruce a ještě lépe padne na Vaši ruku. Luneta hodinek je zkosena směrem dolů a kopíruje tak zakřivení úchytů řemínku. Díky těmto charakteristickým prvkům připomíná tělo hodinek při pohledu z boku želvu neboli latinsky Testudo. 

Dřevěný řemínek
"Datumovka"
Velikost hodinek
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Lze objednat Zvolte variantu
4 880 Kč 4 880 Kč 4 880 Kč 4 880 Kč 3 890 Kč 3 890 Kč 3 890 Kč 3 890 Kč 4 580 Kč 4 580 Kč 4 580 Kč 4 580 Kč 3 590 Kč 3 590 Kč 3 590 Kč 3 590 Kč od 3 590 Kč
Kategorie: Zakázkové

 Mým cílem není do světa chrlit tisíce hodinek. Upřednostňuji individuální přístup, komunikaci se zákazníkem a výrobu hodinek přesně podle jeho požadavků a přání. 

 

Rozměry: 

Velikost S: 34 x 44 x 11 mm

Velikost M: 38 x 48 x 11 mm

Velikost L: 42 x 52 x 11 mm 

Velikost XL: 46 x 56 x 11 mm

Materiál: Dřevo dle vašeho výběru

Strojek: QUARTZ

Sklíčko: Minerální

Řemínek: Pravá kůže, popř. dřevo

Povrchová úprava: Tungový olej, karnaubský vosk

Balení: hodinky, papírová krabička, vosk pro údržbu, informační letáček, kartička s výrobním číslem, průvodní dopis

Záruka: 2 roky

Doba výroby: do 6 týdnů

Doprava: ZDARMA

 

JAK VZNIKÁ VZHLED HODINEK? 

Kouzlo spočívá v tom, že si každý z Vás může nechat vyrobit hodinky přesně podle vlastního přání. Po zakoupení hodinek Vás co nejdříve kontaktuji. Během komunikace se mnou si vyberete z jakého dřeva byste hodinky chtěli, vyberete si barvu koženého řemínku a řeknete mi Vaši představu vzhledu ciferníku a zad hodinek (římské číslice, arabské číslice, jména dětí, důležitá data, oblíbený sportovní klub), zkrátka cokoliv, na co si vzpomenete. Na základě Vašeho přání vytvořím návrhy ciferníku i zad hodinek. Tyto návrhy dále můžete upravovat, až se dostaneme přesně na to, co chcete na hodinkách mít. Poté zbývá vybrat vzhled ručiček a jejich barvu a máte hotovo. 

Já si vše zapíšu, návrhy uschovám a během několika týdnů máte Vaše unikátní ručně vyráběné hodinky doma. Váš vysněný design společně s poctivou ruční prací je kombinací, která zaručuje naprostou jedinečnost každého vyrobeného kusu.

 

VÝROBA

Hodinky jsou vyrobeny ručně pouze na nástrojích vedených rukama bez použití CNC frézy a jiných počítačem řízených nástrojů. Tento způsob výroby je ve světě dřevěných hodinek velkou vzácností a odlišuje mě od drtivé většiny výrobců dřevěných hodinek napříč celým světem. Výroba probíhá především za pomocí soustruhu na dřevo, lupínkové pily a malé modelářské brusky. Tělo hodinek, ciferník i záda jsou tedy vyrobeno 100 % ruční prací. Vzory, motivy a návrhy ciferníku a zad hodinek jsou vypalovány pomocí malé laserové vypalovačky. 

 vyroba_black

 

Úplné informace k výrobě naleznete v sekci VÝROBA.

 

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Všechny dřevěné části hodinek jsou napuštěny tungovým olejem, který je zředěn pomerančovým olejem. Tungový i pomerančový olej jsou 100% přírodní produkty. Tungový olej se získává z ořechů čínského stromu Aleurites fordii. Díky svým jedinečným vlastnostem a dokonalé ochraně dřeva je tento olej známý pod pojmem "dřevěný olej". Olej proniká velmi hluboko do struktury dřeva a po zaschnutí zcela vytvrdne (na rozdíl od lněného oleje, který nikdy zcela nevytvrdne). Olej zvýrazní kresbu dřeva, díky němu je dřevo výrazněji odolnější vůči opotřebení a dobře odpuzuje vodu. Pomerančový olej je získáván ze slupek pomerančů a je nejsilnějším přírodním ředidlem. 

Povrch hodinek je dále ošetřován karnaubským voskem. Karnaubský vosk je nejtvrdším přírodním voskem na světě, znám především svojí schopností vytvářet lesklý povrch. Hojně se využívá v potravinářství, kosmetice či automobilovém průmyslu.

Oleje i vosky používané pro povrchovou úpravu hodinek jsou 100% zdravotně nezávadné a přírodní.

 

VODOTĚSNOST

Hodinky nejsou vodotěsné. Dřevo samo o sobě být ani vodotěsné nemůže. Dřevo je materiál hygroskopický (pohlcuje a zadržuje vzdušnou vlhkost). Proto je tělo hodinek ošetřováno výše zmiňovanými oleji a vosky. S hodinkami se nemusíte bát mytí rukou či menšího deště, avšak sprchování či plavání s hodinkami rozhodně nedoporučuji.

 

ÚDRŽBA HODINEK

V závislosti na frekvenci používání je vhodné hodinky jednou za čas ošetřit výše zmiňovaným karnaubským voskem, který je součástí balení. K ošetření vám postačí papírový kapesník nebo kousek látky. Krouživými pohyby naberte malé množství vosku z krabičky a potřete jím povrch hodinek. Chvíli nechce vosk působit a poté jemně setřete přebytečné množství.

Hodinky se obejdou i bez údržby, avšak pokud chcete zvýšit životnost hodinek, zachovat kvalitní a stále hezký povrch dřeva či zvýšit odolnost hodinek vůči vlhkosti, je několika minutová péče jednou za čas nezbytná.

 

SERVIS

Pro všechny svoje výrobky zajišťuji servis, viz SERVIS.

 

REKLAMACE

Něco se pokazilo? Hodinky se nelíbí? Nebo je jiný problém? Kontaktujte mě a určitě nalezneme společné řešení, více informací v sekci REKLAMACE.

Zpět do obchodu